İçeriğe geç

Balıkesir Kastamonu Arası Kaç KM

Balıkesir Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Kastamonu arası kaç km? Balıkesir Kastamonu arası kaç saat? Balıkesir Kastamonu yol tarifi? Balıkesir Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Kastamonu Arası Kaç KM

Balıkesir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 694 km’dir. Balıkesir Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 534 km’dir.

Balıkesir Kastamonu Arası Kaç Saat

Balıkesir Kastamonu arası kaç saat; Balıkesir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 694 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Balıkesir Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 534 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Balıkesir Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 694 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.