İçeriğe geç

Balıkesir Kars Arası Kaç KM

Balıkesir Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Kars arası kaç km? Balıkesir Kars arası kaç saat? Balıkesir Kars yol tarifi? Balıkesir Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Kars Arası Kaç KM

Balıkesir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1605 km’dir. Balıkesir Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1298 km’dir.

Balıkesir Kars Arası Kaç Saat

Balıkesir Kars arası kaç saat; Balıkesir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1605 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Balıkesir Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Balıkesir Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1298 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Balıkesir Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1605 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 89 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 129 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.