İçeriğe geç

Balıkesir Karaman Arası Kaç KM

Balıkesir Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Karaman arası kaç km? Balıkesir Karaman arası kaç saat? Balıkesir Karaman yol tarifi? Balıkesir Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Karaman Arası Kaç KM

Balıkesir Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 663 km’dir. Balıkesir Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 541 km’dir.

Balıkesir Karaman Arası Kaç Saat

Balıkesir Karaman arası kaç saat; Balıkesir Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 663 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Balıkesir Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 541 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Balıkesir Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 663 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.