İçeriğe geç

Balıkesir Iğdır Arası Kaç KM

Balıkesir Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Iğdır arası kaç km? Balıkesir Iğdır arası kaç saat? Balıkesir Iğdır yol tarifi? Balıkesir Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Iğdır Arası Kaç KM

Balıkesir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1697 km’dir. Balıkesir Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1381 km’dir.

Balıkesir Iğdır Arası Kaç KM

Balıkesir Iğdır Arası Kaç Saat

Balıkesir Iğdır arası kaç saat; Balıkesir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1697 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Balıkesir Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1381 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Balıkesir Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1697 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 94 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 136 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.