İçeriğe geç

Balıkesir Hakkâri Arası Kaç KM

Balıkesir Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Hakkâri arası kaç km? Balıkesir Hakkâri arası kaç saat? Balıkesir Hakkâri yol tarifi? Balıkesir Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Hakkâri Arası Kaç KM

Balıkesir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1794 km’dir. Balıkesir Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1396 km’dir.

Balıkesir Hakkâri Arası Kaç KM

Balıkesir Hakkâri Arası Kaç Saat

Balıkesir Hakkâri arası kaç saat; Balıkesir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1794 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Balıkesir Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1396 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 21 dakika

Balıkesir Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1794 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 99 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 144 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.