İçeriğe geç

Balıkesir Edirne Arası Kaç KM

Balıkesir Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Edirne arası kaç km? Balıkesir Edirne arası kaç saat? Balıkesir Edirne yol tarifi? Balıkesir Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Edirne Arası Kaç KM

Balıkesir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 km’dir. Balıkesir Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 257 km’dir.

Balıkesir Edirne Arası Kaç KM

Balıkesir Edirne Arası Kaç Saat

Balıkesir Edirne arası kaç saat; Balıkesir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Balıkesir Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Balıkesir Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 257 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Balıkesir Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.