İçeriğe geç

Balıkesir Denizli Arası Kaç KM

Balıkesir Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Denizli arası kaç km? Balıkesir Denizli arası kaç saat? Balıkesir Denizli yol tarifi? Balıkesir Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Denizli Arası Kaç KM

Balıkesir Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 km’dir. Balıkesir Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 230 km’dir.

Balıkesir Denizli Arası Kaç KM

Balıkesir Denizli Arası Kaç Saat

Balıkesir Denizli arası kaç saat; Balıkesir Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 230 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Balıkesir Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.