İçeriğe geç

Balıkesir Çanakkale Arası Kaç KM

Balıkesir Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Çanakkale arası kaç km? Balıkesir Çanakkale arası kaç saat? Balıkesir Çanakkale yol tarifi? Balıkesir Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Çanakkale Arası Kaç KM

Balıkesir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 200 km’dir. Balıkesir Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 132 km’dir.

Balıkesir Çanakkale Arası Kaç KM

Balıkesir Çanakkale Arası Kaç Saat

Balıkesir Çanakkale arası kaç saat; Balıkesir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 200 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 132 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Balıkesir Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 200 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.