Balıkesir Ayvalık Arası Kaç KM

Balıkesir Ayvalık arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Ayvalık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Ayvalık arası kaç km? Balıkesir Ayvalık arası kaç saat? Balıkesir Ayvalık yol tarifi? Balıkesir Ayvalık arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Ayvalık İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Ayvalık ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Ayvalık ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 305 km2dir. Ayvalık ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 19′ 9.0588” Kuzey ve 26° 41′ 32.5932” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Ayvalık Arası Kaç KM

Balıkesir Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 km’dir. Balıkesir Ayvalık arası mesafe havayolu ile yaklaşık 120 km’dir.

Balıkesir Ayvalık Arası Kaç KM

Balıkesir Ayvalık Arası Kaç Saat

Balıkesir Ayvalık arası kaç saat; Balıkesir Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Ayvalık arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Ayvalık arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 120 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat dakika

Balıkesir Ayvalık Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Ayvalık Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Ayvalık arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ayvalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.