İçeriğe geç

Balıkesir Aydın Arası Kaç KM

Balıkesir Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Aydın arası kaç km? Balıkesir Aydın arası kaç saat? Balıkesir Aydın yol tarifi? Balıkesir Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Aydın Arası Kaç KM

Balıkesir Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 km’dir. Balıkesir Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 203 km’dir.

Balıkesir Aydın Arası Kaç KM

Balıkesir Aydın Arası Kaç Saat

Balıkesir Aydın arası kaç saat; Balıkesir Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 203 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Balıkesir Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.