İçeriğe geç

Balıkesir Ardahan Arası Kaç KM

Balıkesir Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Ardahan arası kaç km? Balıkesir Ardahan arası kaç saat? Balıkesir Ardahan yol tarifi? Balıkesir Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Ardahan Arası Kaç KM

Balıkesir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1623 km’dir. Balıkesir Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1265 km’dir.

Balıkesir Ardahan Arası Kaç KM

Balıkesir Ardahan Arası Kaç Saat

Balıkesir Ardahan arası kaç saat; Balıkesir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1623 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Balıkesir Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1265 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 11 dakika

Balıkesir Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1623 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 90 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.