İçeriğe geç

Balıkesir Amasya Arası Kaç KM

Balıkesir Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Amasya arası kaç km? Balıkesir Amasya arası kaç saat? Balıkesir Amasya yol tarifi? Balıkesir Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Amasya Arası Kaç KM

Balıkesir Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 km’dir. Balıkesir Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 701 km’dir.

Balıkesir Amasya Arası Kaç KM

Balıkesir Amasya Arası Kaç Saat

Balıkesir Amasya arası kaç saat; Balıkesir Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 701 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Balıkesir Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.