İçeriğe geç

Balıkesir Aksaray Arası Kaç KM

Balıkesir Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Aksaray arası kaç km? Balıkesir Aksaray arası kaç saat? Balıkesir Aksaray yol tarifi? Balıkesir Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir Aksaray Arası Kaç KM

Balıkesir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 744 km’dir. Balıkesir Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 561 km’dir.

Balıkesir Aksaray Arası Kaç KM

Balıkesir Aksaray Arası Kaç Saat

Balıkesir Aksaray arası kaç saat; Balıkesir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 744 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Balıkesir Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 561 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Balıkesir Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 744 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.