İçeriğe geç

Balçova Yol Tarifi

İzmir Balçova yol tarifi; yazımızda öncelikle Balçova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balçova’ya nasıl gidilir? Balçova yol tarifi? Balçova yol haritası? Balçova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balçova İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Balçova, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Balçova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 16 km2’dir. Balçova ilçesinin rakımı ise 33 m olarak hesaplanmıştır. Balçova ilçesinin doğusunda Konak, batısında Nazlıdere, Güneyinde ise Karabağlar ilçeleri bulunmaktadır. Balçova ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Balçova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Balçova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 79.681 nüfusa sahiptir.

Balçova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Balçova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Balçova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Balçova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balçova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Balçova’ya Nasıl Gidilir? Balçova Yol Tarifi

Balçova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Balçova’ya gelebilirsiniz. Balçova karayolu ile İzmir şehir merkezine 10.3 km, İstanbul’a yaklaşık 499 km, Ankara’ya yaklaşık 609 km, Bursa’dan ise yaklaşık 365 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Balçova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Balçova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.