İçeriğe geç

Bala Yol Tarifi

Ankara Bala yol tarifi; yazımızda öncelikle Bala şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bala’ya nasıl gidilir? Bala yol tarifi? Bala yol haritası? Bala İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bala İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Bala, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Bala İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.851 km2’dir. Bala ilçesinin rakımı ise 1.309 m olarak hesaplanmıştır. Bala ilinin Kuzeyinde Elmadağ, doğusunda ise Kırıkkale, batısında Gölbaşı, Güneyinde ise Şereflikoçhisar ilçeleri bulunmaktadır. Bala ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bala İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bala ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.280 nüfusa sahiptir.

Bala İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bala Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bala’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bala Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bala’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bala’ya Nasıl Gidilir? Bala Yol Tarifi

Bala’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bala’ya gelebilirsiniz. Bala karayolu ile Ankara şehir merkezine 67,1 km, İstanbul’a yaklaşık 518 km, Bursa’ya yaklaşık 439 km, İzmir’den ise yaklaşık 641 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bala ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bala ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.