İçeriğe geç

Baklan Yol Tarifi

Denizli Baklan yol tarifi; yazımızda öncelikle Baklan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Baklan’a nasıl gidilir? Baklan yol tarifi? Baklan yol haritası? Baklan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Baklan İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Baklan, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Baklan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 283 km2’dir. Baklan ilçesinin rakımı ise 964 m olarak hesaplanmıştır. Baklan ilinin Kuzeyinde Çivril, doğusunda ise Bozkurt, batısında Çal, Güneyinde ise Honaz ilçeleri bulunmaktadır. Baklan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Baklan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Baklan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.524 nüfusa sahiptir.

Baklan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Baklan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Baklan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Baklan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Baklan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Baklan’a Nasıl Gidilir? Baklan Yol Tarifi

Baklan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Baklan’a gelebilirsiniz. Baklan karayolu ile Denizli şehir merkezine 10,1 km, İstanbul’a yaklaşık 585 km, Ankara’ya yaklaşık 477 km, İzmir’den ise yaklaşık 241 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Baklan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Baklan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.