İçeriğe geç

Baklan Posta Kodu

Baklan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Baklan Posta Kodu Sorgulama

Baklan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Baklan ilçesi Hakkında

Baklan ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli birinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Baklan, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Baklan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 283 km2’dir. Rakımı ise 964 m olarak hesaplanmıştır. Baklan ilinin Kuzeyinde Çivril, doğusunda ise Bozkurt, batısında Çal, Güneyinde ise Honaz ilçeleri bulunmaktadır. Baklan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Baklan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Baklan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.503 nüfusa sahiptir.

Baklan Posta Kodu
Baklan Posta Kodu