İçeriğe geç

Bakırköy Yol Tarifi

İstanbul Bakırköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Bakırköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bakırköy’e nasıl gidilir? Bakırköy yol tarifi? Bakırköy yol haritası? Bakırköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bakırköy İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bakırköy, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bakırköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 29 km2’dir. Bakırköy ilçesinin rakımı ise 26 m olarak hesaplanmıştır. Bakırköy ilçesinin Kuzeyinde Bahçelievler, doğusunda Zeytinburnu, batısında Küçükçekmece ve Avcılar ilçeleri bulunmaktadır. Bakırköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bakırköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bakırköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 229.239      nüfusa sahiptir.

Bakırköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bakırköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bakırköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bakırköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bakırköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bakırköy’e Nasıl Gidilir? Bakırköy Yol Tarifi

Bakırköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bakırköy’e gelebilirsiniz. Bakırköy karayolu ile İstanbul şehir merkezine 15 km, Bursa’ya yaklaşık 161km, Ankara’ya yaklaşık 456 km, İzmir’den ise yaklaşık 485 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bakırköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bakırköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.