İçeriğe geç

Bakırköy Posta Kodu

Bakırköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bakırköy Posta Kodu Sorgulama

Bakırköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bakırköy ilçesi Hakkında

Bakırköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz otuz altıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bakırköy, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bakırköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 29 km2’dir. Rakımı ise 26 m olarak hesaplanmıştır. Bakırköy ilçesinin Kuzeyinde Bahçelievler, doğusunda Zeytinburnu, batısında Küçükçekmece ve Avcılar ilçeleri bulunmaktadır. Bakırköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bakırköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bakırköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 226.229 nüfusa sahiptir.

Bakırköy Posta Kodu
Bakırköy Posta Kodu