İçeriğe geç

Bahşılı Yol Tarifi

Kırıkkale Bahşılı yol tarifi; yazımızda öncelikle Bahşılı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bahşılı’ya nasıl gidilir? Bahşılı yol tarifi? Bahşılı yol haritası? Bahşılı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bahşılı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Bahşılı, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bahşılı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 266 km2’dir. Bahşılı ilçesinin rakımı ise 703 m olarak hesaplanmıştır. Bahşılı ilçesinin Kuzeyinde Yahşihan, doğusunda Kırıkkale Merkez, batısında Ankara, Güneyinde ise Karakeçili ilçeleri bulunmaktadır. Bahşılı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bahşılı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bahşılı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.399 nüfusa sahiptir.

Bahşılı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bahşılı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bahşılı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bahşılı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bahşılı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bahşılı’ya Nasıl Gidilir? Bahşılı Yol Tarifi

Bahşılı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bahşılı’ya gelebilirsiniz. Bahşılı karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 32.3 km, İstanbul’a yaklaşık 546 km, Ankara’ya yaklaşık 92.6 km, İzmir’den ise yaklaşık 684 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bahşılı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.