Bahşılı Posta Kodu

Bahşılı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bahşılı Posta Kodu Sorgulama

Bahşılı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bahşılı ilçesi Hakkında

Bahşılı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz altmışıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Bahşılı, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bahşılı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 266 km2’dir. Rakımı ise 703 m olarak hesaplanmıştır. Bahşılı ilçesinin Kuzeyinde Yahşihan, doğusunda Kırıkkale Merkez, batısında Ankara, Güneyinde ise Karakeçili ilçeleri bulunmaktadır. Bahşılı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bahşılı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bahşılı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.279 nüfusa sahiptir.

Bahşılı Posta Kodu
Bahşılı Posta Kodu