İçeriğe geç

Bahçesaray Yol Tarifi

Van Bahçesaray yol tarifi; yazımızda öncelikle Bahçesaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bahçesaray’a nasıl gidilir? Bahçesaray yol tarifi? Bahçesaray yol haritası? Bahçesaray İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bahçesaray İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Bahçesaray, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Bahçesaray İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 426 km2’dir. Bahçesaray ilçesinin rakımı ise 1.767 m olarak hesaplanmıştır. Bahçesaray ilçesinin Kuzeyinde Gevaş, doğusunda Çatak, batısında Bitlis, Güneyinde ise Siirt ilçeleri bulunmaktadır. Bahçesaray ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bahçesaray İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bahçesaray ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.701 nüfusa sahiptir.

Bahçesaray İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bahçesaray Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bahçesaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bahçesaray Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bahçesaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bahçesaray’a Nasıl Gidilir? Bahçesaray Yol Tarifi

Bahçesaray’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bahçesaray’a gelebilirsiniz. Bahçesaray karayolu ile Van şehir merkezine 136 km, İstanbul’a yaklaşık 1.506 km, Ankara’ya yaklaşık 1.193 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.722 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bahçesaray ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bahçesaray ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.