İçeriğe geç

Bahçelievler Yol Tarifi

İstanbul Bahçelievler yol tarifi; yazımızda öncelikle Bahçelievler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bahçelievler’e nasıl gidilir? Bahçelievler yol tarifi? Bahçelievler yol haritası? Bahçelievler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bahçelievler İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bahçelievler, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bahçelievler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 17 km2’dir. Bahçelievler ilçesinin rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Bahçelievler ilçesinin Kuzeyinde Bağcılar, doğusunda Güngören, batısında Küçükçekmece, Güneyinde ise Bakırköy ilçeleri bulunmaktadır. Bahçelievler ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bahçelievler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bahçelievler ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 611.059 nüfusa sahiptir.

Bahçelievler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bahçelievler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bahçelievler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bahçelievler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bahçelievler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bahçelievler’e Nasıl Gidilir? Bahçelievler Yol Tarifi

Bahçelievler’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bahçelievler’e gelebilirsiniz. Bahçelievler karayolu ile İstanbul şehir merkezine 24.3 km, Bursa’ya yaklaşık 170 km, Ankara’ya yaklaşık 465 km, İzmir’den ise yaklaşık 495 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bahçelievler ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bahçelievler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.