İçeriğe geç

Bahçelievler Posta Kodu

Bahçelievler Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bahçelievler Posta Kodu Sorgulama

Bahçelievler’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bahçelievler ilçesi Hakkında

Bahçelievler ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz kırk dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bahçelievler, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bahçelievler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 17 km2’dir. Rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Bahçelievler ilçesinin Kuzeyinde Bağcılar, doğusunda Güngören, batısında Küçükçekmece, Güneyinde ise Bakırköy ilçeleri bulunmaktadır. Bahçelievler ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bahçelievler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bahçelievler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 592.371 nüfusa sahiptir.

Bahçelievler Posta Kodu
Bahçelievler Posta Kodu