İçeriğe geç

Bahçe Yol Tarifi

Osmaniye Bahçe yol tarifi; yazımızda öncelikle Bahçe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bahçe’ye nasıl gidilir? Bahçe yol tarifi? Bahçe yol haritası? Bahçe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bahçe İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Bahçe, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bahçe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 208 km2’dir. Bahçe ilçesinin rakımı ise 594 m olarak hesaplanmıştır. Bahçe ilçesinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda Kahramanmaraş ve Gaziantep, batısında Düziçi, Güneyinde ise Hasanbeyli ve Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Bahçe ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bahçe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bahçe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.155 nüfusa sahiptir.

Bahçe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bahçe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bahçe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bahçe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bahçe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bahçe’ye Nasıl Gidilir? Bahçe Yol Tarifi

Bahçe’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bahçe’ye gelebilirsiniz. Bahçe karayolu ile Osmaniye şehir merkezine 39.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.049 km, Ankara’ya yaklaşık 614 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.028 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Osmaniye demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bahçe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.