İçeriğe geç

Bağlar Yol Tarifi

Diyarbakır Bağlar yol tarifi; yazımızda öncelikle Bağlar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bağlar’a nasıl gidilir? Bağlar yol tarifi? Bağlar yol haritası? Bağlar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bağlar İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Bağlar, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Bağlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 429 km2’dir. Bağlar ilçesinin rakımı ise 705 m olarak hesaplanmıştır. Bağlar ilinin Kuzeyinde Kayapınar, doğusunda ise Sur, batısında Şanlıurfa, Güneyinde ise Çınar ilçeleri bulunmaktadır. Bağlar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bağlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bağlar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 396.102 nüfusa sahiptir.

Bağlar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bağlar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bağlar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bağlar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bağlar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bağlar’a Nasıl Gidilir? Bağlar Yol Tarifi

Bağlar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bağlar’a gelebilirsiniz. Bağlar karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 25,9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.431 km, Ankara’ya yaklaşık 898 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.404 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bağlar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bağlar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.