İçeriğe geç

Bağlar Posta Kodu

Bağlar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bağlar Posta Kodu Sorgulama

Bağlar’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bağlar ilçesi Hakkında

Bağlar ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi yedinci büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Bağlar, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Bağlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 429 km2’dir. Rakımı ise 705 m olarak hesaplanmıştır. Bağlar ilinin Kuzeyinde Kayapınar, doğusunda ise Sur, batısında Şanlıurfa, Güneyinde ise Çınar ilçeleri bulunmaktadır. Bağlar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bağlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bağlar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 399.499 nüfusa sahiptir.

Bağlar Posta Kodu
Bağlar Posta Kodu