İçeriğe geç

Bağcılar Yol Tarifi

İstanbul Bağcılar yol tarifi; yazımızda öncelikle Bağcılar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bağcılar’a nasıl gidilir? Bağcılar yol tarifi? Bağcılar yol haritası? Bağcılar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bağcılar İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bağcılar, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bağcılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 23 km2’dir. Bağcılar ilçesinin rakımı ise 34 m olarak hesaplanmıştır. Bağcılar ilçesinin Kuzeyinde Esenler ve Başakşehir, doğusunda ise Güngören, batısında Küçükçekmece, Güneyinde ise Bahçelievler ilçeleri bulunmaktadır. Bağcılar ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bağcılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bağcılar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 745.125 nüfusa sahiptir.

Bağcılar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bağcılar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bağcılar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bağcılar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bağcılar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bağcılar’a Nasıl Gidilir? Bağcılar Yol Tarifi

Bağcılar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bağcılar’a gelebilirsiniz. Bağcılar karayolu ile İstanbul şehir merkezine 29.1 km, Bursa’ya yaklaşık 172 km, Ankara’ya yaklaşık 469 km, İzmir’den ise yaklaşık 497 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bağcılar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bağcılar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.