İçeriğe geç

Bağcılar Posta Kodu

Bağcılar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bağcılar Posta Kodu Sorgulama

Bağcılar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bağcılar ilçesi Hakkında

Bağcılar ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz kırk dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bağcılar, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bağcılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 23 km2’dir. Rakımı ise 34 m olarak hesaplanmıştır. Bağcılar ilçesinin Kuzeyinde Esenler ve Başakşehir, doğusunda ise Güngören, batısında Küçükçekmece, Güneyinde ise Bahçelievler ilçeleri bulunmaktadır. Bağcılar ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bağcılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bağcılar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 737.206 nüfusa sahiptir.

Bağcılar Posta Kodu
Bağcılar Posta Kodu