İçeriğe geç

Babaeski Yol Tarifi

Kırklareli Babaeski yol tarifi; yazımızda öncelikle Babaeski şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Babaeski’ye nasıl gidilir? Babaeski yol tarifi? Babaeski yol haritası? Babaeski İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Babaeski İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Babaeski, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Babaeski İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 670 km2’dir. Babaeski ilçesinin rakımı ise 59 m olarak hesaplanmıştır. Babaeski ilçesinin Kuzeyinde Kırklareli Merkez, doğusunda Lüleburgaz, batısında Pehlivanköy, Güneyinde ise Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Babaeski ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Babaeski İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Babaeski ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 47.944 nüfusa sahiptir.

Babaeski İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Babaeski Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Babaeski’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Babaeski Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Babaeski’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Babaeski’ye Nasıl Gidilir? Babaeski Yol Tarifi

Babaeski’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Babaeski’ye gelebilirsiniz. Babaeski karayolu ile Kırklareli şehir merkezine 52.8 km, İstanbul’a yaklaşık 192 km, Ankara’ya yaklaşık 648 km, İzmir’den ise yaklaşık 476 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Babaeski ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.