İçeriğe geç

Babaeski Posta Kodu

Babaeski Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Babaeski Posta Kodu Sorgulama

Babaeski’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Babaeski ilçesi Hakkında

Babaeski ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz yetmiş yedinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Babaeski, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Babaeski İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 670 km2’dir. Rakımı ise 59 m olarak hesaplanmıştır. Babaeski ilçesinin Kuzeyinde Kırklareli Merkez, doğusunda Lüleburgaz, batısında Pehlivanköy, Güneyinde ise Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Babaeski ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Babaeski İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Babaeski ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 47.065 nüfusa sahiptir.

Babaeski Posta Kodu
Babaeski Posta Kodu