İçeriğe geç

Babadağ Yol Tarifi

Denizli Babadağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Babadağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Babadağ’a nasıl gidilir? Babadağ yol tarifi? Babadağ yol haritası? Babadağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Babadağ İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Babadağ, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Babadağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 124 km2’dir. Babadağ ilçesinin rakımı ise 758 m olarak hesaplanmıştır. Babadağ ilinin Kuzeyinde Sarayköy, doğusunda ise Merkezefendi, batısında Aydın, Güneyinde ise Tavas ilçeleri bulunmaktadır. Babadağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Babadağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Babadağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.445 nüfusa sahiptir.

Babadağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Babadağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Babadağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Babadağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Babadağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Babadağ’a Nasıl Gidilir? Babadağ Yol Tarifi

Babadağ’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Babadağ’a gelebilirsiniz. Babadağ karayolu ile Denizli şehir merkezine 32,4 km, İstanbul’a yaklaşık 580 km, Ankara’ya yaklaşık 508 km, İzmir’den ise yaklaşık 236 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Babadağ ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Babadağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.