İçeriğe geç

Babadağ Posta Kodu

Babadağ Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Babadağ Posta Kodu Sorgulama

Babadağ’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Babadağ ilçesi Hakkında

Babadağ ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen dokuzuncu ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Babadağ, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Babadağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 124 km2’dir. Rakımı ise 758 m olarak hesaplanmıştır. Babadağ ilinin Kuzeyinde Sarayköy, doğusunda ise Merkezefendi, batısında Aydın, Güneyinde ise Tavas ilçeleri bulunmaktadır. Babadağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Babadağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Babadağ ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.438 nüfusa sahiptir.

Babadağ Posta Kodu
Babadağ Posta Kodu