İçeriğe geç

Aziziye Yol Tarifi

Erzurum Aziziye yol tarifi; yazımızda öncelikle Aziziye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aziziye’ye nasıl gidilir? Aziziye yol tarifi? Aziziye yol haritası? Aziziye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aziziye İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Aziziye, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Aziziye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.529 km2’dir. Aziziye ilçesinin rakımı ise 1.763 m olarak hesaplanmıştır. Aziziye ilinin Kuzeyinde İspir, doğusunda ise Yakutiye, batısında Aşkale, Güneyinde ise Palandöken ilçeleri bulunmaktadır. Aziziye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aziziye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aziziye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 63.502 nüfusa sahiptir.

Aziziye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aziziye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aziziye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aziziye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aziziye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aziziye’ye Nasıl Gidilir? Aziziye Yol Tarifi

Aziziye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aziziye’ye gelebilirsiniz. Aziziye karayolu ile Erzurum şehir merkezine 46.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.224 km, Ankara’ya yaklaşık 860 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.572 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aziziye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aziziye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.