İçeriğe geç

Azdavay Yol Tarifi

Kastamonu Azdavay yol tarifi; yazımızda öncelikle Azdavay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Azdavay’a nasıl gidilir? Azdavay yol tarifi? Azdavay yol haritası? Azdavay İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Azdavay İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Azdavay, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Azdavay İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 759 km2’dir. Azdavay ilçesinin rakımı ise 834m olarak hesaplanmıştır. Azdavay ilçesinin Kuzeyinde Cide, Doğanyurt ve Şenpazar, doğusunda Küre ve Ağlı, batısında Pınarbaşı, Güneyinde ise Daday ilçeleri bulunmaktadır. Azdavay ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Azdavay İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Azdavay ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.324 nüfusa sahiptir.

Azdavay İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Azdavay Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Azdavay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Azdavay Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Azdavay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Azdavay’a Nasıl Gidilir? Azdavay Yol Tarifi

Azdavay’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Azdavay’a gelebilirsiniz. Azdavay karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 102 km, İstanbul’a yaklaşık 505km, Ankara’ya yaklaşık 317 km, İzmir’den ise yaklaşık 857 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Azdavay ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.