İçeriğe geç

Ayvalık Yol Tarifi

Balıkesir Ayvalık yol tarifi; yazımızda öncelikle Ayvalık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayvalık’a nasıl gidilir? Ayvalık yol tarifi? Ayvalık yol haritası? Ayvalık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayvalık İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Ayvalık, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Ayvalık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 305 km2’dir. Ayvalık ilçesinin rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Ayvalık ilinin Kuzeyinde Gömeç, doğusunda ise İzmir ilçeleri bulunmaktadır. Ayvalık ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayvalık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ayvalık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 70.720 nüfusa sahiptir.

Ayvalık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayvalık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ayvalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ayvalık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ayvalık’a Nasıl Gidilir? Ayvalık Yol Tarifi

Ayvalık’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ayvalık’a gelebilirsiniz. Ayvalık karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 135 km, İstanbul’a yaklaşık 405 km, Ankara’ya yaklaşık 658 km, İzmir’den ise yaklaşık 156 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayvalık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayvalık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.