Ayvalık Dikili Arası Kaç KM

Ayvalık Dikili arası kaç km; yazımızda öncelikle Ayvalık ve Dikili şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayvalık Dikili arası kaç km? Ayvalık Dikili arası kaç saat? Ayvalık Dikili yol tarifi? Ayvalık Dikili arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayvalık ile Dikili İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Ayvalık ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Ayvalık ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 305 km2’dir. Ayvalık ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 19′ 9.0588” Kuzey ve 26° 41′ 32.5932” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Dikili ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Dikili ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 534 km2dir. Dikili ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 4′ 29.6472” Kuzey ve 26° 53′ 21.1128” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ayvalık Dikili Arası Kaç KM

Ayvalık Dikili arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 km’dir.

Ayvalık Dikili Arası Kaç KM

Ayvalık Dikili Arası Kaç Saat

Ayvalık Dikili arası kaç saat; Ayvalık Dikili arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Ayvalık Dikili arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

40 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Ayvalık Dikili Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ayvalık Dikili arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ayvalık Dikili Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ayvalık Dikili arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ayvalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Dikili’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dikili’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.