İçeriğe geç

Ayvacık Yol Tarifi

Çanakkale Ayvacık yol tarifi; yazımızda öncelikle Ayvacık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayvacık’a nasıl gidilir? Ayvacık yol tarifi? Ayvacık yol haritası? Ayvacık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayvacık İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Ayvacık, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Ayvacık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 880 km2’dir. Ayvacık ilçesinin rakımı ise 288 m olarak hesaplanmıştır. Ayvacık ilinin Kuzeyinde Bayramiç ve Ezine, doğusunda ise Balıkesir ilçeleri bulunmaktadır. Ayvacık ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayvacık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ayvacık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.356 nüfusa sahiptir.

Ayvacık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayvacık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ayvacık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ayvacık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvacık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ayvacık’a Nasıl Gidilir? Ayvacık Yol Tarifi

Ayvacık’a kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ayvacık’a gelebilirsiniz. Ayvacık karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 82,3 km, İstanbul’a yaklaşık 427 km, Ankara’ya yaklaşık 680 km, İzmir’den ise yaklaşık 252 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayvacık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.