İçeriğe geç

Ayvacık Yol Tarifi

Samsun Ayvacık yol tarifi; yazımızda öncelikle Ayvacık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayvacık’a nasıl gidilir? Ayvacık yol tarifi? Ayvacık yol haritası? Ayvacık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayvacık İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Ayvacık, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Ayvacık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 382 km2’dir. Ayvacık ilçesinin rakımı ise 69 m olarak hesaplanmıştır. Ayvacık ilçesinin Kuzeyinde Tekkeköy ve Çarşamba, doğusunda Salıpazarı, batısında Asarcık ve Amasya, Güneyinde ise Tokat ilçeleri bulunmaktadır. Ayvacık ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayvacık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ayvacık ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.983 nüfusa sahiptir.

Ayvacık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayvacık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ayvacık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ayvacık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvacık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ayvacık’a Nasıl Gidilir? Ayvacık Yol Tarifi

Ayvacık’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ayvacık’a gelebilirsiniz. Ayvacık karayolu ile Samsun şehir merkezine 68 km, İstanbul’a yaklaşık 807km, Ankara’ya yaklaşık 473 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.159 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayvacık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayvacık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.