İçeriğe geç

Ayrancı Yol Tarifi

Karaman Ayrancı yol tarifi; yazımızda öncelikle Ayrancı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ayrancı’ya nasıl gidilir? Ayrancı yol tarifi? Ayrancı yol haritası? Ayrancı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ayrancı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Ayrancı, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ayrancı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.245 km2’dir. Ayrancı ilçesinin rakımı ise 1.141 m olarak hesaplanmıştır. Ayrancı ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Konya, batısında Karaman Merkez, Güneyinde ise Mersin ilçeleri bulunmaktadır. Ayrancı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayrancı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ayrancı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.946 nüfusa sahiptir.

Ayrancı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayrancı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ayrancı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ayrancı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayrancı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ayrancı’ya Nasıl Gidilir? Ayrancı Yol Tarifi

Ayrancı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ayrancı’ya gelebilirsiniz. Ayrancı karayolu ile Karaman şehir merkezine 81 km, İstanbul’a yaklaşık 848 km, Ankara’ya yaklaşık 413 km, İzmir’den ise yaklaşık 729 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ayrancı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.