İçeriğe geç

Ayrancı Posta Kodu

Ayrancı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ayrancı Posta Kodu Sorgulama

Ayrancı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ayrancı ilçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Ayrancı, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ayrancı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.245 km2’dir. Rakımı ise 1.141 m olarak hesaplanmıştır. Ayrancı ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Konya, batısında Karaman Merkez, Güneyinde ise Mersin ilçeleri bulunmaktadır. Ayrancı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayrancı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ayrancı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.946 nüfusa sahiptir.

Ayrancı Posta Kodu
Ayrancı Posta Kodu