İçeriğe geç

Aydıntepe Yol Tarifi

Bayburt Aydıntepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Aydıntepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydıntepe’ye nasıl gidilir? Aydıntepe yol tarifi? Aydıntepe yol haritası? Aydıntepe İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydıntepe İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt’un ilçesi olan Aydıntepe, Bayburt’un yerleşim yerlerinden biridir. Aydıntepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 473 km2’dir. Aydıntepe ilçesinin rakımı ise 1,650 m olarak hesaplanmıştır. Aydıntepe İlçesinin, Kuzeyinde, Trabzon, Doğusunda, Erzurum Batısında, Gümüşhane Güneyinde, Bayburt Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Aydıntepe ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aydıntepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aydıntepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6,984 nüfusa sahiptir.

Aydıntepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydıntepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aydıntepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aydıntepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydıntepe’ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Aydıntepe’ye Nasıl Gidilir? Aydıntepe Yol Tarifi

Aydıntepe’ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aydıntepe’ye gelebilirsiniz. Aydıntepe karayolu ile Bayburt şehir merkezine yaklaşık 18 İstanbul’a yaklaşık 1140 km, Ankara’ya yaklaşık 768 km, İzmir’den ise yaklaşık 1492 km uzaklıktadır. Bayburt’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.