Aydıntepe Posta Kodu

Aydıntepe Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Aydıntepe Posta Kodu Sorgulama

Aydıntepe’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Aydıntepe ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt’un ilçesi olan Aydıntepe, Bayburt’un yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin altı yüz sekizinci en büyük ilçesidir. Aydıntepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 473 km2’dir. Rakımı ise 1,650 m olarak hesaplanmıştır. Aydıntepe İlçesinin, Kuzeyinde, Trabzon Doğusunda, Erzurum Batısında, Gümüşhane Güneyinde Bayburt Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Aydıntepe ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Bayburt Merkez İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Aydıntepe ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.434 nüfusa sahiptir.

Aydıntepe Posta Kodu
Aydıntepe Posta Kodu