İçeriğe geç

Aydıncık Yol Tarifi

Mersin Aydıncık yol tarifi; yazımızda öncelikle Aydıncık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydıncık’a nasıl gidilir? Aydıncık yol tarifi? Aydıncık yol haritası? Aydıncık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydıncık İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Aydıncık, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Aydıncık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 352 km2’dir. Aydıncık ilçesinin rakımı ise 21 m olarak hesaplanmıştır. Aydıncık ilinin Kuzeyinde ve doğusunda          Gülnar, batısında Bozyazı ilçeleri bulunmaktadır. Aydıncık ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aydıncık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aydıncık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.023 nüfusa sahiptir.

Aydıncık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydıncık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aydıncık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aydıncık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydıncık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aydıncık’a Nasıl Gidilir? Aydıncık Yol Tarifi

Aydıncık’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aydıncık’a gelebilirsiniz. Aydıncık karayolu ile Mersin şehir merkezine 192 km, İstanbul’a yaklaşık 959 km, Ankara’ya yaklaşık 524 km, İzmir’den ise yaklaşık 775 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aydıncık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.