İçeriğe geç

Aydıncık Yol Tarifi

Yozgat Aydıncık yol tarifi; yazımızda öncelikle Aydıncık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydıncık’a nasıl gidilir? Aydıncık yol tarifi? Aydıncık yol haritası? Aydıncık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydıncık İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Aydıncık, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Aydıncık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 338 km2’dir. Aydıncık ilçesinin rakımı ise 831m olarak hesaplanmıştır. Aydıncık ilçesinin Kuzeyinde Amasya ve Çorum, doğusunda Tokat ve Çekerek, batısında Çorum, Güneyinde ise Sorgun ilçeleri bulunmaktadır. Aydıncık ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aydıncık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aydıncık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.079 nüfusa sahiptir.

Aydıncık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aydıncık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aydıncık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aydıncık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydıncık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aydıncık’a Nasıl Gidilir? Aydıncık Yol Tarifi

Aydıncık’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aydıncık’a gelebilirsiniz. Aydıncık karayolu ile Yozgat şehir merkezine 102 km, İstanbul’a yaklaşık 703 km, Ankara’ya yaklaşık 250 km, İzmir’den ise yaklaşık 853 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aydıncık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.