Aydıncık Posta Kodu

Aydıncık Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Aydıncık Posta Kodu Sorgulama

Aydıncık’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Aydıncık ilçesi Hakkında

Aydıncık ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Aydıncık, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Aydıncık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 338 km2’dir. Rakımı ise 831m olarak hesaplanmıştır. Aydıncık ilçesinin Kuzeyinde Amasya ve Çorum, doğusunda Tokat ve Çekerek, batısında Çorum, Güneyinde ise Sorgun ilçeleri bulunmaktadır. Aydıncık ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aydıncık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aydıncık ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.967 nüfusa sahiptir.

Aydıncık Posta Kodu
Aydıncık Posta Kodu