İçeriğe geç

Aydın Zonguldak Arası Kaç KM

Aydın Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Zonguldak arası kaç km? Aydın Zonguldak arası kaç saat? Aydın Zonguldak yol tarifi? Aydın Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Zonguldak Arası Kaç KM

Aydın Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 697 km’dir. Aydın Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 495 km’dir.

Aydın Zonguldak Arası Kaç KM

Aydın Zonguldak Arası Kaç Saat

Aydın Zonguldak arası kaç saat; Aydın Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 697 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Aydın Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 495 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aydın Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 697 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.