İçeriğe geç

Aydın Yozgat Arası Kaç KM

Aydın Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Yozgat arası kaç km? Aydın Yozgat arası kaç saat? Aydın Yozgat yol tarifi? Aydın Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın Yozgat Arası Kaç KM

Aydın Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 811 km’dir. Aydın Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 643 km’dir.

Aydın Yozgat Arası Kaç KM

Aydın Yozgat Arası Kaç Saat

Aydın Yozgat arası kaç saat; Aydın Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 811 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Aydın Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 643 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Aydın Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 811 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.