İçeriğe geç

Aydın Tunceli Arası Kaç KM

Aydın Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Tunceli arası kaç km? Aydın Tunceli arası kaç saat? Aydın Tunceli yol tarifi? Aydın Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Tunceli Arası Kaç KM

Aydın Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 km’dir. Aydın Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 968 km’dir.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Aydın Tunceli Arası Kaç Saat

Aydın Tunceli arası kaç saat; Aydın Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Aydın Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Aydın Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 968 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Aydın Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1357 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.