İçeriğe geç

Aydın Trabzon Arası Kaç KM

Aydın Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Trabzon arası kaç km? Aydın Trabzon arası kaç saat? Aydın Trabzon yol tarifi? Aydın Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Trabzon Arası Kaç KM

Aydın Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1288 km’dir. Aydın Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1030 km’dir.

Aydın Trabzon Arası Kaç KM

Aydın Trabzon Arası Kaç Saat

Aydın Trabzon arası kaç saat; Aydın Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1288 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1030 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Aydın Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1288 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.